עדשות מגע יומיות – פתרון מושלם להסרת משקפיים

אנשים רבים סובלים מליקויי עיניים מסוגים שונים, כאשר ביניהם ניתן למצוא קוצר ראיה, אסטיגמציה ובעיות ראייה נוספות. לפתרונות מקובלים כמו משקפי ראיה, עדשות מגע וותיקות או ניתוח להסרת משקפיים יש יתרונות אך גם חסרונות שיש לקחת בחשבון.

בעת האחרונה מסתבר שהעדשות המבוססות על הטכנולוגיה האחרונה, כאלה שמתאימות לשימוש חד פעמי יומי, יכולות להוות פתרון איכותי יותר למי שרוצה לשפר את איכות חייו ובלי לשלם על כך מחיר יקר בבריאות או בכסף.

הולכים עם – מרגישים בלי

בעוד יש כאלה אשר מוכנים להפקיד את העיניים היקרות בידיו של המנתח, במטרה להסיר את המשקפיים אחת ולתמיד, אחרים מעדיפים לחפש פתרון אחר, רדיקלי פחות. הפתרון המתאים במקרים אלה, פתרון שהוא חלופה בטוחה ונוחה במקום הסרת משקפיים כירורגית הוא שימוש בעדשות מגע יומיות. עדשות כאלה מאפשרות ליהנות מאיכות חיים של מי שאינו זקוק למשקפיים, בלי הסיכונים הכרוכים בניתוחים.

  • שלא כמו עדשות מגע מהסוגים הישנים, כגון עדשות מגע קשות או אפילו עדשות רכות המיועדות לשימוש של שבועות ארוכים או חודשים, עדשות יומיות מאפשרות ללכת עם ולהרגיש בלי.
  • לעומת עדשות קשות, שאי אפשר להתעלם מנוכחותן המורגשת, עדשות מגע יומיות כלל אינן מורגשות בתוך העין. מרגע ששמים אותן, פשוט שוכחים מקיומן.
  • לעומת עדשות רכות המיועדות לשימוש למשך מספר ימים רב, השימוש בדגמים היומיים אינו יוצר גירויים ואינו מוביל ליובש.
  • ממש כמו מי שאינו זקוק למשקפיים, כאן אין צורך לחשוש מהצטברות של לכלוך, אבק או אדים. ההחלפה היומית מבטיחה ראיה מושלמת, של עיניים בריאות לכל דבר.
  • יתרון נוסף טמון בכך שאין כל צורך לעשות שימוש בתמיסות ניקוי למיניהן. כאשר מחליפים את העדשה בכל יום מחדש, תמיסות של חומצה או בסיס שייכות להיסטוריה.

פיתוחים טכנולוגיים בעולם העדשות היומיות

לקטגוריית העדשות החדשניות הללו קוראים Silicone Hydrogel. עדשות הידרוג'ל פותחו בעבר אך כיום אנו יכולים ליהנות מפירות עבודתם של אנשי המקצוע וליהנות מהדור החדש של עדשות ההידרוג'ל העשויות חומר ייחודי בשם Comfilcon A.

ה Comfilcon A- מאפשר עבירות מקסימלית של חמצן אל קרנית עין בגובה של 48% ואף יותר כאשר מדובר בעדשות יומיות. מדובר במינון אופטימלי גם עבור עין יבשה הסובלת מגירויים ובעקבות כך מגרד ותחושת אי נוחות. לא זו בלבד שהחמצן מגיע ישירות אל הקרנית ובמינון גבוה אלא שהעדשה עצמה באמצעות החומרים הייחודים מהם היא מיוצרת דוחה משקעים שונים ובכך שומרת על בריאות העין ומעניקה נוחות הרכבה מקסימלית.

מבנה העדשה חשוב לא פחות מהחומר ממנו היא מיוצרת. לכן בטכנולוגיה החדשנית מתוכננות עדשות יומיות אלו להתאים לכל עין תוך שימת דגש על משטח אופטי אספרי, מבנה אופטימלי של עקומת הבסיס ומבנה עגול של שפת העדשה. שלושת הדגשים הללו מעניקים למרכיב העדשות תחושה טבעית בעת הרכבתן גם כאשר מדובר בשעות ארוכות.

מרגישים כמו חדשים

השימוש בעדשות מגע יומיות מאפשר לכל מי שסובל מליקוי ראיה, בין אם מדובר בחובשי משקפיים ובין אם מדובר במי שנהג להרכב עדשות מסוג ישן יותר, להרגיש כמו חדשים. כאשר העדשות נשארות חדשות, העיניים בריאות יותר ומרגישות גם הן – תמיד חדשות.