הצערת עור הפנים

פעם, לפני עשרות ואף מאות שנים, בני אדם חיו עד גיל 40, לפעמים 50. שיפור ברמת ההגיינה, הרפואה, הטכנולוגיה וקידום אורך חיים בריא- כל אלו מאפשרים היום זיקנה ארוכה יותר, אך השאלה היא, האם גם מאושרת יותר? כיום ממוצע תוחלת החיים עומד על 70-80 במדינות המפותחות. האתגר שעדיין נותר לנו הוא כיצד הופכים את השנים הללו למאושרות יותר. רגע, המאמר הזה הוא על הצערת עור הפנים, לא? וובכן כן, אבל בוא נהיה כנים ונאמר כי הצערת עור הפנים היא אמצעי ולא מטרה כשלעצמה, בדרך לשמחה ואושר.

האם זיקנה מאושרת אפשרית?

לזיקנה יש מוניטין די גרוע ובצדק. אם מדובר בתשישות, בירידה בתפקוד הגופני, ירידה בתפקוד המיני ואף קמטים על העור. כל אלו הם בגדר תופעות הלוואי של הזקנה שאמורה להיות דווקא שיא החיים. "הנעורים מבוזבזים על הצעירים"  - על המשפט הזה שמעתם? זקנה מאושרת בהחלט אפשרית, אך כיצד?

פרמטרים לזקנה בריאה יותר

  • ·  פעילות גופנית: פעילות גופנית מומלצת לשמירת מחזור דם תקין, חילוף חומרים, שמירה על מערכות הגוף, ועוד. הליכה יום יומית מספיקה בהחלט כדי לשמור על גופכם.
  • ·  חיזוקים מנטליים: הוכח כי יש קשר ודאי בין המצב המנטלי קרי שמחה, עצב, כעס, רוגע או מתח, לבריאות הכללית שלנו. ניתן תחזק את הבריאות המנטלית שלנו באמצעות תרגילים שונים: יוגה, מדיטציה ועוד.
  • ·  תזונה נכונה: צריכה נכונה של ויטמינים חיוניים והימנעות ממזונות עתירי שומן, מלח וסוכר ועוד, כל אלו קריטיים לשמירה על בריאות תקינה.

פלסטיקה, כן או לא

הצערת עור הפנים הוא תחום שנמצא בפיתוח מתמיד. בעבר, ניתוחים פלסטיים היו טאבו. ניתן היה להבחין מרחוק באדם שעבר ניתוח פלסטי. מייקל ג'קסון הידוע לשימצה ועוד שחקני קולנוע, זמרים ומפורסמים אחרים שהתפרסמו לרעה בגלל ניתוחים פלסטיים. אולם הדברים השתנו. הטכנולוגיה והרפואה המתקדמת שינו את היחס לנושא. קרמים למיניהם נחשבו בעבר לפתרון אסתטי לשמירה על עור הפנים אך כיום יש מחלוקת בדבר יעילותם של הקרמים ואפילו נאמר כי לא רק שהם לא תורמים לבריאות העור אלא אף יכולים להזיק.

הזרקות

הזרקות שומן לעור הפנים הן דבר פופולארי מאוד. עור הפנים מאבד משומן הלחיים ומהחיוניות על העור שלו בתהליך ההזדקנות. במהלך השנים נעשה מחקר מקיף בדבר יעלותן של הזריקות. תחילה נלקח שומן ממקומות אחרים בגוף אך זה לא לא נקלט היטב אלא עזר רק לתקופה קצרה. כיום נמצאו פתרונות יעילים ובטוחים אשר נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות האמריקאי (FDA) אשר מעניקים תוצאות לטווח רחוק יותר.

הצערת עור הפנים בלייזר  

אתמול עסקנו בעיקר בקרמים, הזרקות ופילינג, היום המילה האחרונה היא טיפולי לייזר. בחמש שנים האחרונות נעשתה התקדמות אדירה בכל הנוגע לטיפולי לייזר להצערת עור הפנים. מדובר בטיפולים אשר ההחלמה בהם היא מהירה וקלה יחסית. נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של גלי לייזר ורדיו. מה שייחודי בגלי הלייזר והרדיו הוא היכולת לבצע טיפולים עמוקים בעור הפנים שנעשו בעבר באמצעים כימיים והובילו להחלמה פחות נעימה ויותר ממושכת.

הערה: כל האמור לעיל הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי.