איך בוחרים במנתח אף הכי טוב בארץ?

ניתוחי אף הפכו להליך שגור בחיינו, כה שגור עד שהניתוח נחשב להליך הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל. הנקודה החשובה ביותר שנוגעת לניתוח, מיד לאחר ההחלטה לעברו, היא הבחירה במנתח הפלסטי המתאים ביותר. אם אתם עומדים לפני נקודה זו, במהלך מאמר זה תמצאו את הנקודות על פיהן יש להגיע להחלטה החשובה – בחירת המומחה הפלסטי המתאים ביותר לביצוע ההליך.

האם יש דבר כזה מנתח אף הכי טוב בארץ?

הבחירה במומחה הטוב ביותר עבורכם לביצוע המשימה צריכה להתקבל באופן מושכל, ותוך כדי התחשבות במספר נקודות חשובות. להלן הנקודות העיקריות אליהן חשוב להתייחס בעת הבחירה במנתח הפלסטי המתאים ביותר עבורכם.

עלות: חשוב שתדעו כי מנתח אף הכי טוב בארץ לא נקבע על פי עלות ההליך, בניגוד למה שרבים חושבים. ניתן למצוא מומחים מעולים ובעלי ניסיון רב בביצוע ההליך בשילוב עם עלות שנחשבת לממוצעת, ואף פחותה מכך. מצד שני, חשוב לא לבחור במנתחים ובמרפאות שמציעים את הניתוח בעלות מחשידה, וכזאת שנמוכה מהעלויות הממוצעות בשוק באופן משמעותי.

ניסיון וותק: הקפידו לבחור במנתח בעל מספר ניכר של שנות ניסיון, לצד כמובן ביצוע של מספר מאות  ניתוחי אף, לכל הפחות. הראו למנתח שאתם יודעים מה לשאול, ואל תתביישו גם לבקש ממנו להציג תעודות הסמכה המאשרות את הניסיון לצד הוותק שנושא. כמובן שעליכם לבחור אך ורק במנתח חבר באגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית.

חוות דעת: אספו כמה שיותר חוות דעת אודות מנתח ומרפאה לגבם אתם מתלבטים. שאלו חברים ומכרים, עליהם אתם סומכים, שעברו ניתוח אף ויכולים להמליץ על מומחה מזווית אישית. פורומים ואתריים רפואיים ברשת הם גם מקור לקבל בו חוות דעת, אך דעו כי את המידע בהם יש לקחת בעירבון מוגבל, ולא תמיד אפשר לדעת את מידת מהימנותו.

פגישת היכרות: הקפידו לקבוע פגישות ייעוץ עם מספר מנתחים בינם אתם מתלבטים, בה תוכלו להכיר את המנתח ואת המרפאה באופן אישי, ובעיקר להבין באופן מלא את ההליך לקראתו אתם הולכים. חשוב לתאם ציפיות לקראת הניתוח, ולהבין את ההתנהגות שנדרשת מכם במהלך תקופת ההחלמה שאורכת מספר שבועות.

מיקום גיאוגרפי של המרפאה: אמנם מיקום המרפאה כמובן לא בהכרח המעיד על איכות העבודה, אך כן ישנה חשיבות גדולה לבחירה במרפאה שנמצאת בקרבת מגורייך, ובמרחק סביר ממנה. הסיבה לכך היא ובמקרה בו תתעורר בעיה במהלך משך ההחלמה (דימום, נפיחות או כאבים) שמחייבת הגעה לביקורת, ניתן יהיה לעשות זאת בפרק זמן קצר. בנוסף, חשוב לדעת, עלויות הניתוח במרפאות הממוקמות בפריפריה לרב יהיו פחותות יותר לעומת מרפאות שנמצאות באזור המרכז.

להתנהגותכם במהלך משך ההחלמה חשיבות גדולה בהבראת האף. הקפידו להימנע מפעילות פיזית מאומצת וכזאת שיכולה לפגוע באף ובהליך איחוי העצמות בצורתן החדשה. הקפידו לשלב את הנקודות שלהלן בשכל ותוך כדי התאזרות בסבלנות, ובכך תגיעו לידי המנתח מומחה וכזה שיעמוד בציפיות שלכם. חשוב לא למהר, לקחת את הזמן ולהבין את החשיבות הגדולה שבבחירה מושכלת של מנתח אף מומלץ.

המאמר באדיבות פורטל ניתוחי האף: http://af4u.co.il/