השפעת ההופעה החיצונית והאסתטיקה על הרושם הראשוני

לרושם ראשוני השפעה משמעותית מאוד והוא בדרך כלל  אינו ניתן לתיקון. הרושם הראשוני מושפע מהופעתנו החיצונית, התנהגותנו, שפת הגוף שלנו והמשפט הראשון שאותו נאמר. ההופעה החיצונית מורכבת מלבוש, טיפוח אישי, שפת גוף והבעות פנים.

הקפדה על לבוש נכון ההולם את המקום והסיטואציה חשובה מאין כמותה. בדיוק כמו שברור לכולם שלא משתתפים  בחתונה בבגד ים וגופיה כך צריך להיות מודעים לקוד הלבוש בראיון עבודה, פגישה עסקית או התכנסות עם חברים ועמיתים.

הצורך בטיפוח אישי

טיפוח אישי ונראות חיצונית משפיעים גם הם ומהווים את כרטיס הביקור שלנו. זה הטבע האנושי. המודעות והצורך של  טיפוח הפה והפנים סיעה רבות לפיתוח טיפולים מסוגים שונים החל מתספורת וצבע שיער, ניתוח אף, טיפול פנים, ניתוח אף ועד השתלות שיניים בטכנולוגיות מתקדמות.

לרשות מי שטיפוח אישי ובריאותו חשובים לו עומדות היום מגוון רחב של אפשרויות טיפוח ושיפור הבריאות, אשר עשויות להשפיע גם על הביטחון העצמי וההצלחות. הקשבה וחיוך עשויים גם הם להיות גורמים יעילים ביצירת רושם ראשוני.

ניתן  להגיע לרמת אסתטיקה גבוהה

רבים מהטיפולים האסתטיים מתמקדים באזור הפה והפנים. הפנים הן גורם משפיע חזק מאוד בהופעתנו החיצונית. הפה הוא מרכיב קריטי ואם החיוך מסייע רבות, אז בוודאי שלשיניים יש השפעה רבה.

כמו כן, כאשר יש ריח רע מהפה אנשים נרתעים ומתרחקים. כאשר צבע השיניים דהוי, צהוב או מוכתם קיימים טיפולים של הלבנת שיניים. שיניים בריאות הן מצרך חיוני. ומה כאשר יש חוסר בשיניים? במקרים כאלה מומלץ להתעניין בטיפול השתלת שיניים, תהליך שמתקדם מאוד היום מבחינה טכנולוגית. צריך לזכור שאם נקפיד לחייך, הסובבים אותנו יחייכו אלינו בחזרה ובמחקרים רבים הוכח שזה משפיע אף על מצב הרוח שלנו עצמינו.

שפת הגוף כגורם משפיע            

שפת הגוף שלנו היא חלק משמעותי בהופעתנו החיצונית וכוללת את כל אותן תנועות גוף והבעות הפנים שהסביבה רואה כאשר אנו באינטראקציה כלשהי. שפת הגוף היא מושפעת מאוד מתחושותינו הפנימיות ורגשותינו ביחס לנושא או לבן השיח. מומלץ מאוד להיות מודעים לנושא.

ספר טוב בנושא יסייע לכם רבות בהבנת הסביבה טוב יותר וישפיע גם עליכם אישית. קיים יתרון רב מאוד למי שמכיר את הנושא והנושאים המהותיים. התנהגות והופעה חיצונית הן קריטיות למשל בעת ניהול משא ומתן או באירוע חברתי