כיצד בוחרים מנתח פלסטי מוצלח?

כשאתם מגיעים להחלטה שהולכת ומבשילה שאתם מעוניינים לעבור ניתוח פלסטי, מגיע השלב שבו עליכם לקבל את ההחלטה החשובה מכל, והיא הבחירה במנתח הפלסטי אשר יטפל בכם. שימו לב כי אמנם את הסינון הראשוני עושים לפי אתרי האינטרנט של המנתחים, אבל זו ממש לא אבן הבוחן היחידה שיש לבחירה. למעשה, אסור לבחור מנתח פלסטי רק לפי האתר השיווקי שלו! עליכם בכל מקרה לדבר ולהיפגש עם המנתח – ואז יש כמה קטגוריות, דרכן תוכלו לבחון את המנתח, ובסוף לבחור באיש הטוב ביותר שיטפל בכם.

אז לפי מה בוחרים את המנתח?

  • לפי ההתמחות – קודם כל, חובה כמובן לבחור אך ורק במנתח פלסטי שיש לו באמת הכשרה בתחום הניתוחים הפלסטיים. זה צריך להיות אדם בעל הכשרה מלאה במקצוע הרפואה, והתמחות ספציפית בכירורגיה פלסטית, כמו גם כירורגיה כללית וכן טיפול בכוויות. יש לוודא כי לרופא יש את כל הניסיון הנ"ל, ורק לאחר מכן, אפשר כמובן להתקדם בפגישה.
  • כמה זמן הוא פעיל? - אמנם יש לעתים יתרון בפניה למנתח פלסטי צעיר יחסית, וזה בעיקר קשור במחיר שלו, אבל אל תשכחו שהניסיון הוא עניין רב ערך שזה מגיע לתחום הכירורגיה הפלסטית. נכון שרופאים עם יותר ותק דורשים לעתים יותר כסף – אבל התמורה שלכם תהיה הרבה יותר גבוהה. כמובן שלא חייבים לפנות לרופא היקר ביותר, אך בכל מקרה לא להתפשר על הניסיון.
  • חפשו עבודות קודמות – כל מנתח פלסטי ירצה להראות לכם כמובן תיעוד של העבודות המוצלחות שלו, אבל אתם נסו לאתר את כלל העבודות שלו. חפשו את שמו של הרופא באינטרנט ונסו לראות האם יש אנשים שלא היו מרוצים מהניתוחים שלו, האם התנהלו מולו תביעות, האם הוא נחשב לבעייתי, וכיו"ב. אם החיפוש לא הביא לשום תוצאה – אפשר כמובן להיות רגועים.

יש חשיבות ליחסי האנוש

אמנם בוחרים מנתח לפי כישורי הניתוח שלו, אבל כמובן שיש חשיבות גם ליחסי האנוש שלו. אם למנתח יש יחסי אנוש טובים, והוא אדם נעים במהלך הפגישות השונות, זה גם מקל מאד על התהליך שאתם עוברים, ומאפשר לכם אף לעבור את הניתוח בצורה טובה יותר.