כל מה שצריך לדעת על הזרקות בוטוקס ולא העזתם לשאול

כיצד אנשים ברחבי העולם מתמודדים עם ההופעה של קמטים? יש שורה ארוכה מאד של טיפולים אפשריים, אך נראה כי הטיפול הפופולרי ביותר כיום הוא זריקות של בוטוקס. יש הרבה מאד מיתוסים שנקשרו בשמו של הבוטוקס – לטובה ולרעה גם יחד. במאמר זה ננסה להבין ביחד מה בעצם המשמעות של זריקות הבוטוקס, כיצד הוא משפיע על עור הפנים, מה היתרונות שלו, האם יש סיכונים בזריקות הללו, וכיו"ב.

להכיר מקרוב את הבוטוקס

  • מה זה בוטוקס? - קודם כל, נבין מהו בעצם בוטוקס ואיך הוא משרת אותנו. הבוטוקס הוא בעצם רעלן מיוחד, אשר יש לו השפעה על שרירי הפנים שלנו והוא מסוגל לשתק אותם. ברור שבכמויות גבוהות הבוטוקס עלול להיות רעיל, אך בכמויות קטנות, ההשפעה שלו היא חיובית מאד: מאחר שהוא משתק את שרירי הפנים, הרי שהקמטים שלנו נעלמים כי השרירים לא מתכווצים אלא נמתחים, וכך אנו מקבלים את המראה של עור פנים חלק לחלוטין.
  • איך הזריקות ניתנות? – זריקות של בוטוקס ניתנות באופן ישיר לאזור עם הקמטים. במילים אחרות – היכן שיש יותר קמטים, שם הרופא יבצע את הזריקות. לכן רוב הזריקות מתבצעות בעיקר בחלק העליון של הפנים – אשר שופע יותר בקמטים. יודגש שאת הזריקות מותר בישראל אך ורק לרופא לבצע, ולא לגורמים אחרים.
  • מחירי הזריקות - המחיר של הזרקת בוטוקס יכול להשתנות כמובן בין הרופאים המטפלים השונים, ומדובר על תחום שהוא פרטי וקוסמטי לחלוטין. לרוב מדובר על כמה מאות שקלים לטיפול אחד.
  • חזרה על הטיפול - יודגש כי הבוטוקס הוא חומר טבעי. זה אומר שהגוף גם יודע לפרק אותו. זה חלק מהיתרונות שלו כמובן בהסתגלות של הגוף, אבל זה גם אומר שתוך כמה חודשים הקמטים יחזרו כשהבוטוקס יתפוגג לגמרי בגוף. לכן כדאי לחזור על הטיפול כל כמה חודשים.

והאם יש סיכונים בחומר?

ברמה של אחת למאה טיפולים יש כמה תופעות לוואי כמו נפיחות, אדמומיות, וכאבים  באזורי הזריקות. אחת לאלף איש עלולות להיות תופעות לוואי חמורות יותר – אך אפשר למנוע זאת כמובן בייעוץ מקדים עם הרופא המטפל.