קורס מזכירה רפואית

מכללת אינטלקט אקדמון מקיימת מזה שני עשורים קשת רחבה של קורסים והכשרות מקצועיות, ואחד מהם הוא קורס מזכירות רפואית. מדובר בקורס מבוקש מאוד בעת האחרונה עקב עלייה מואצת במספרם של המוסדות הרפואיים הפרטיים בישראל, וזאת בנוסף למוסדות הציבוריים המוכרים והוותיקים. מאחר שעבודתה של המזכירה הרפואית דורשת כלים וידע שמעבר לעבודת המזכירות הרגילה, מסיימי הקורס בפיקוח משרד הכלכלה יזכו לעסוק במקצוע מאתגר ומתגמל המאופיין בתעסוקה מובטחת לטווח הארוך.

האם גם אתם יכולים להתקבל לקורס?

אל קורס מזכירות רפואית במכללת אינטלקט אקדמון יכולים להתקבל נשים וגברים שרוצים להתמקצע בנושאים מנהליים. מעבר לכך, המועמדים אינם צריכים להציג רקע קודם או ידע כלשהו בתחום אך חובה להיות בעלי תעודת 12 שנות לימוד. הבוגרים יקבלו לידיהם תעודת מזכירות רפואית מטעמו של משרד הכלכלה, וזאת לאחר שיעמדו בכל המטלות והדרישות של הקורס אשר כוללות גם נוכחות בשמונים וחמישה אחוזים מהשיעורים.

תכני קורס מזכירות רפואית

כאמור, מדובר בקורס שנערך בפיקוח של משרד הכלכלה ומטרתו היא להכשיר את התלמידים להשתלבות מוצלחת ומקצועית במוסדות רפואיים ומדעיים, לרבות קופות החולים, בתי חולים, מכוני מחקר וקליניקות פרטיות. לפיכך, הקורס שנפרש על פני 340 שעות אקדמיות מקנה מושגי יסוד בתחומים רפואיים ומדעיים לצד מגוון כלים נחוצים לארגון וניהול יחידות במוסדות רלוונטיים. בין היתר, ייערכו שיעורים פרונטאליים בנושאי פתולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, אתיקה, סודיות ומונחים בעולם הרפואי. בנוסף, הקורס מקנה מיומנויות נדרשות ומתקדמות לארגון וניהול של מערכות בריאות לסוגיהן, וכן באנגלית רפואית, תכתובת עסקית ומנהלית, וסדנאות לשיפור מיומנויות מזכירות. יש לציין כי מושם דגש גם על מיומנויות שוטפות, שליטה בסביבת האינטרנט וכן בתוכנות אופיס כגון אקסל, פאוור פוינט, וורד ואאוטלוק.

הכשרה מעשית בבתי חולים

חשוב לדעת כי מלבד 340 השעות הפרונטאליות, קורס מזכירות רפואית כולל שישים שעות נוספות המוקדשות להכשרת מעשית בבית חולים. זאת על מנת שהתלמידים יתרגלו את הכלים התיאורטיים, יכירו את העבודה מקרוב ויעמדו בדרישות שמציב משרד הכלכלה לצורך מתן תעודת הסמכה.

למידע נוסף על קורס מזכירות רפואית וביצוע הרשמה פנו אל מכללת אינטלקט אקדמון בטלפון *9233