שאלות ותשובות

1. איזה מכון הסרת שיער בלייזר כדאי לבחור?

אין ספק כי מדובר בהחלטה מאוד חשובה. בחירת המכון בו תבצעו טיפולי הסרת שיער משמעותית מאוד להצלחת הטיפול וגם לתוצאות. על כן, ישנה חשיבות רבה לביקור במכון טרם רכישת סדרת הטיפולים, שיחה עם מטופלים קיימים, בדיקת לוח התורים הזמינים ושעות הפתיחה וגם, בחינה יסודית של הכשרת המטפלים. כל מכון הסרת שיער בלייזר מחויב לעבוד תחת פיקוח רפואי. את מכשירי הלייזר מוסמכים להפעיל רק מטפלים בעלי הכשרה רפואית. חשוב לזכור כי צוות המכון ילווה אתכם במשך תקופה ארוכה, אין מדובר בטיפול חד פעמי.

2. מתי כדאי להתחיל סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר (חורף/קיץ)?

סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר ניתן להתחיל בכל חודשי השנה. יש לזכור כי הטיפולים מתבצעים במרווח של כמה חודשים, יהיו טיפולים גם בחורף וגם בקיץ. בכל זאת, כדאי יהיה להתחיל את הטיפולים עם בוא החורף או הסתיו. הטיפולים הראשונים תכופים יותר וניתן יהיה להגיע אל הקיץ עם תוצאות מרשימות. כמו כן, במהלך טיפולי הסרת שיער בלייזר תתבקשו להימנע ככל הניתן משיזוף וחשיפה אל השמש.

3. אלו אזורים בגוף פופולריים להסרת שיער לגברים?

גברים רבים מגיעים היום אל מכוני הסרת שיער בלייזר מתוך מטרה להסיר או לדלל את שיער גופם. בין האזורים הפופולריים ביותר לטיפול נמצאים אזור הכתפיים, אזור הגב ואזור הבטן והחזה. לאחר הסרת השיער הגבר משיג מראה שרירי יותר. דילול שיער מתאים לגברים הסובלים משיער רב באזור הזרועות והרגליים. מעטים הם הגברים אשר מבקשים הסרת שיער כללית מכל אזורי הגוף.

4. אלו הכנות דרושות לקראת טיפולי לייזר להסרת שיער?

הנחיות מפורשות לקראת הטיפול תקבלו במכון הסרת השיער. לרוב, אין כל צורך בהכנות לקראת טיפולי לייזר. המטופלים מתבקשים להגיע אל המכון במועד אשר נקבע עם שיער באזור המטופל. אין למרוט שיער בשעווה או בכל שיטה אחרת לקראת הטיפול או כשבוע לפניו. מריטת השיער תפגע בהצלחת הטיפול. כמו כן, ישנם מטופלים אשר מורחים כבר בבית את קרם האלחוש.

5. אלו תופעות לוואי צפויות לאחר טיפולי הסרת שיער בלייזר?

אדמומיות קלה ותחושת צריבה יופיעו באזור אשר טופל. אך פרט לכך, הסרת שיער בלייזר אינה מביאה עמה כל תופעות לוואי. במקרים בהם תחושת אי הנעימות אינה חולפת בתוך כמה שעות יש לדווח לכך לרופא המטפל ולהתייעץ עמו. שימוש בתכשירים להרגעת העור יומלץ בהתאם.

6. כמה טיפולי לייזר צריך בשביל לראות תוצאות?

סדרת טיפולי לייזר מלאה כוללת לרוב 8-10 טיפולים. התוצאות מגיעות בצורה הדרגתית, כאשר כבר לאחר 4 טיפולים אפשר יהיה לראות צמצמום משמעותי של כמות השיער באזור. בכל טיפול הסרת שיער בלייזר מושמדים זקיקי שיער. עם תום סדרת הטיפולים יוסר כ-80% מהשיער באזור.

7. מתי צריך לעשות ניתוח חוזר להסרת משקפיים?

נסיגת הראייה היא תופעת לוואי אפשרית במטופלים לאחר ניתוח הסרת משקפיים. ישנם מקרים בהם גם מטופלים אשר עברו ניתוחים מוצלחים מדווחים לאחר תקופה על ירידה בכושר הראייה. הם נאלצים לשוב להרכיב משקפיים או עדשות מגע. ניתוח חוזר להסרת משקפיים יהיה פתרון מתאים בעבורם לתיקון הראייה.

8. אלו מועמדים מתאימים לניתוח הסרת משקפיים? מדוע הניתוח אינו מתאים לכולם?

ניתוח לייזר בעיניים מיועד לתיקון ליקויים יציבים בראייה. הגורמים אשר מביאים להרכבת משקפיים אינם אחידים, ישנם מקרים בהם השימוש במשקפיים נובע ממחלות עיניים מורכבות. בדיקת התאמה מתבצעת בכל המטופלים טרם ביצוע הניתוח. המטופלים המתאימים הם כאלו אשר צולחים את הבדיקות ומציעים יציבות בת שנה במצב הראייה.

9. האם ניתן לבצע ניתוח הסרת משקפיים לילדים?

הליכים קוסמטיים אינם מתאימים לילדים. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לתיקון קוצר ראייה אפשר לבצע רק לאחר גיל 18 או כאשר מצב הראייה מתייצב. בקרב ילדים ובני נוער, מספר המשקפיים נוטה להשתנות לעתים קרובות. רק לקראת שנות ה-20 מתייצב המספר.

10. אלו קופות חולים מסבסדות טיפולי הסרת שיער בלייזר וניתוחים להסרת משקפיים?

תחת הביטוחים המשלימים שמציעות כל קופות החולים אפשר למצוא ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים. מכוני הלייזר מחזיקים בהסכמים עם הביטוחים המשלימים של קופות החולים. בכדי לברר היכן תוכלו לקבל זכאות להנחת הביטוח המשלים כדאי לפנות אל מוקד השירות של קופת החולים. ניתוח להסרת משקפיים ניתן גם כן לקבל במחיר מסובסד תחת פוליסות ביטוח משלים בכל קופות החולים.