הסרת קעקועים בלייזר

קעקועים דורשים המון מחשבה ואחריות, הציורים אותם תקעקעו על גופכם ילוו אתכם למשך כל החיים. בהתאם לכך, יש להשקיע מחשבה רבה בבחירת הקעקוע, המקעקע והאזור. במקרים בהם המקועקע בכל זאת מתחרט ומבקש להסיר את הקעקוע, ניתן להציע טיפולים להסרתו במספר טכניקות. אך חשוב להדגיש כי התוצאות אינן מובטחות, קיימים מקרים בהם הסרת קעקועים בלייזר מסתיימת בצלקות או ללא הסרת מושלמת של הקעקוע כולו.

טכניקות הסרת קעקועים

א.      שיוף העור. את העור משייפים תוך שימוש בנייר ליטוש עדין ומקדחה, יש צורך ב-3 טיפולים להשגת תוצאות. הטיפול פוגע בעור ומביא עמו צלקות.

ב.      הסרת קעקועים בעזרת לייזר.  מכשירי הלייזר מפרקים את הקשר בין הפיגמנטים והחלבונים. הסרת הקעקוע בלייזר מתבצע בסדרה של כמה טיפולים, כאשר ישנם צבעים אותם ניתן להסיר מול אחרים המגלים עמידות.

ג.       ניתוח. הליך כירורגי במהלכו כורתים את הקעקוע יחד עם שכבת העור, תופרים את האזור וחובשים את האזור. הטיפול צפוי להשאיר אחריו צלקת. הטכניקה מתאימה רק לקעקועים קטנים.

בכדי להסיר קעקוע יש לגשת לרופא המתמחה בתחום, הטיפולים מתבצעים במכונים לרפואה קוסמטית. חשוב לזכור כי קעקועים מתבססים על החדרת פיגמנטים אל השכבות העמוקות של העור וקשירתם אל החלבונים הממוקמים שם. צבעי הקעקוע הופכים קבועים. הגוף אינו מסוגל לסלק את הצבע מתוך השכבה התת עורית, הקעקוע נותר קבוע.

לפני בחירת חברת ההסרה או הטכנולוגיה חשוב לשים לבדוק את אחוזי ההצלחה של הטיפול, הסרת הקעקועים בלייזר לדוגמא היא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד לעומת המון שיטות אחרות.

מתי כדאי לבצע הסרת קעקועים בלייזר?

על אף כי מדובר בפריט אשר ילווה את המקועקע במשך כל חייו, רבים מקעקעים את גופם ללא כל מחשבה. מכוני הקעקועים אינם מחייבים את הלקוחות בהפעלת שיקול דעת טרם ביצוע הקעקוע. צעירים מעל גיל 16 יוכלו לקעקע את גופם ללא כל אישור מטעם ההורים או הגבלה. בהתאם לכך, רבים הם המקרים בהם צעירים מתחרטים על ביצוע הקעקוע ומבקשים להסיר במהרה את הקעקוע.

הסרת קעקועים עומדת על הפרק כאשר הקעקוע פוגע באיכות החיים. ישנם מקרים בהם קעקועים יוצרים הרתעה במהלך ראיון עבודה, מפריעים בתהליך חזרה בתשובה או ממצים את עצמם. קעקועים רבים הם טרנד חולף ולא יותר. בתום תקופה מבקש האדם להשיב לעצמו גוף נקי תוך הסרת הקעקוע.  את הטיפולים להסרת הקעקוע ניתן לבצע בכל גיל.

הסרה מלאה של קעקוע

קיימים מקרים רבים בהם הסרת קעקוע כושלת הותירה אחריה צלקת מכוערת וכתמי צבע. חשוב להבהיר כי הסרת קעקועים היא הליך מורכב אשר דורש ניסיון וציוד רפואי מתאים. הרופאים המטפלים מתחייבים לתוצאות הטובות ביותר אותן אפשר יהיה להשיג במתכונת הטכניקות הקיימות, אך אין הם מתחייבים להסרה מלאה של כל קעקוע.