שיטות להסרת שיער

הסרת שיער מיותר מהגוף נפוצה בכל רחבי העולם מזה מאות שנים. נשים וגם גברים מסירים שיער גוף תוך שימוש בשיטות שונות. חלק מהשיטות יעילות יותר וחלקן פחות. כל שיער מביאה עמה יתרונות וחסרונות. למעשה, הבחירה בשיטה זו או אחרת מתבססת על העדפות אישיות. שיטות להסרת שיער מתפתחות בכל רחבי העולם, כאשר עם התפתחות הטכנולוגיה ניתן כבר למצוא גם שיטות הסרת שיער לצמיתות. בין השיטות הפופולריות ביותר להסרת שיער מיותר אפשר למצוא גילוח, מריטה בשעווה, קרם להסרת שיער, הסרת שיער בלייזר, הסרת שיער באינפרא אדום. ההבדלים בין השיטות באים לידי ביטוי בתוצאות, כאבים נלווים, מחירים ועוד.

שיטות להסרת שיער עם מריטה

הסרת שיער בשעווה, עיסת סוכר או מכשירים אשר מורטים את השיער יחד עם השורש, מעניקות תחושה חלקה למשך מספר שבועות אך אלו אינן שיטות הסרת שיער לצמיתות. אלו הם שיטות להסרת שיער בבית אשר מסירות שיער לטווח של כמה שבועות עוד חודש. החיסרון בטיפולים הללו בא לידי ביטוי בכאב משמעותי. כאשר מורטים את שיער הגוף ההליך כרוך בכאב משמעותי. ישנם כאלו אשר מבצעים טיפולי הסרת שיער בשעווה או כל טכניקת מריטה אחרת באופן קבוע. הכאב הופך שולי בעבורם. אחרים אינם מסוגלים כלל לשאת את הכאב.

שיטות להסרת שיער ללא כאב

השיטה הפופולריות והמהירה ביותר להסרת שיער היא גילוח. בכל בית אפשר יהיה למצוא היום סכין גילוח לגבר וגם סכיני גילוח לנשים. טכניקת הגילוח מאוד פשוטה, כל שיש לעשות הוא להעביר את סכין הגילוח על פני העור צמוד ככל הניתן. שימוש בג'ל או קצף גילוח ימנע חיכוך של העור ויצמצם את תחושת הגירוי. קרם להסרת שיער מבצע פעולה דומה לפעולת הגילוח. אלו הן שיטות להסרת שיער אשר קוטעות את השיער בחלקו החיצוני. הן לא משפיעות כלל על שורש השיער. בהתאם לכך, השיער ממהר לצמוח בחזרה כבר לאחר כ-48 שעות. שיטת הגילוח מאוד נוחה וזמינה, אך אין היא עומדת במבחן התוצאה.

הסרת שיער לצמיתות

הבשורה הטובה ביותר בתחום שייכת למכוני הסרת שיער בלייזר. לראשונה, ניתן לצמצם בצורה משמעותית את כמות השיער באזור בכל טיפול. הסרת שיער בלייזר מתאפשרת בכל אזורי הגוף לגברים ונשים. מכשירי הלייזר מתמקדים בפיגמנט הכהה אשר בשורש השיער ומשמידים אותו. בכל טיפול לייזר יוסרו לצמיתות זקיקי שיער. יחד עם הלייזר הופיעו גם שיטות להסרת שיער באמצעות אינפרא אדום או אור. אך את התוצאות הטובות ביותר משיגים מכשירי הלייזר