ניתוח הסרת משקפיים

מחשבות אודות ניתוח הסרת משקפיים חולפות בראשו של כל מרכיב משקפיים. האפשרות לפקוח את העיניים ופשוט לראות ללא תלות במשקפיים או עדשות מגע קוסמת להם. יחד עם זאת, אין מדובר בהחלטה אשר ניתן לקבל בצורה חפוזה. ניתוח הסרת משקפיים יש לבצע בצורה אחראית תוך שקילת כל היתרונות והחסרונות. יש לבצע בדיקת התאמה להליך ולבחור את המנתח הטוב ביותר. טרם ביצוע הניתוח יוזמן כל מועמד אל הקליניקה לביצוע בדיקות עיניים מקיפות, ישנם מקרים בהם בתום הבדיקות יחליט הרופא כי אנכם מתאימים לביצוע הניתוח.

נסיגת ראייה לאחר ניתוח הסרת משקפיים

גם כאשר בוצעה הסרת משקפיים בלייזר בקליניקה הטובה ביותר, תיתכן נסיגה בתוצאות. ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים פותר לעתים את בעיית הראייה באופן זמני בלבד. בתוך כמה שנים או כמה חודשים תיתכן נסיגה אשר תדרוש שימוש חוזר במשקפיים או עדשות מגע. כאשר מופיעה הנסיגה, ניתן יהיה לבצע ניתוח חוזר. לא קיימת שיטת טיפול אשר מונעת את הנסיגה או מפסיקה אותה. ישנם מטופלים אשר שבים ומבצעים הליך נוסף של הסרת משקפיים בלייזר. הרופאים המטפלים מציינים כי אין כל מניעה מביצוע ניתוח נוסף לאחר הנסיגה, אך אין מומלץ לבצע יותר מניתוח תיקון אחד בכל עין.

שיטות ניתוח להסרת משקפיים

מכשירי לייזר משמשים לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר בכל רחבי העולם. טכניקת הפעלת המכשיר היא שמשתנה מניתוח לניתוח. המנתחים המנוסים מכירים היטב את פעילות המכשיר ומבצעים גם הליכים מורכבים ללא כל קושי. ראשית, יש לציין כי ניתוח הסרת משקפיים הוא הליך קצת. בתוך כרבע שעה כבר תוכלו לצאת אל חדר ההתאוששות, כאשר אין כל צורך באשפוז. שתי שיטות הניתוח הפופולריות ביותר בתחום הן שיטת השיוף ושיטת החיתוך. הרופא המטפל הוא שקובע באיזו שיטה כדאי יהיה לנתח אתכם.

שיטת השיוף מתבססת על קיפול מלא של שכבת האפיתיל במטרה לשייף את השכבה התחתונה לה. בין שתי השכבות מניחים עדשה באופן זמני עד לחידוש שכבת האפיתיל. שיטה זו שומרת על יציבות הקרנית אך היא כרוכה בהתאוששות איטית. לניתוח הסרת משקפיים בלייזר סיכונים לא מעטים מכיוון שיש שימוש בשיטת החיתוך המתבססת על חיתוך מתלה הקרנית על ידי קרן הלייזר. היתרון של השיטה בא לידי ביטוי בהתאוששות מהירה של כל מערכת הראייה. הבחירה בשיטה זו או אחרת היא שיקול רפואי לכל דבר. הרופא הוא שקובע איזו שיטה תתאים לכם ביותר על פי נתונים אישיים. נספר כי כ-30% מהמועמדים נפסלים לניתוח מתוך חוסר התאמה.