הסרת משקפיים בלייזר סיכונים

תשמחו לגלות כי ניתוח הסרת משקפיים אינו מביא עמו סיכונים רבים. 95% מהניתוחים המתבצעים בארץ מסתיימים בהצלחה. אך בכל זאת, יש לציין כי לכל הסרת משקפיים בלייזר סיכונים משלו. טרם ביצוע הניתוח מסביר הצוות הרפואי למטופלים אודות הסיכונים ומקבל את הסכמתם לביצוע הניתוח. במטרה לצמצם את הסיכונים יש להקפיד לבחור במכון לייזר מוסמך ומנוסה. אל תחששו לבחון את הכשרת הרופא ולבצע בדיקת התאמה מקיפה. לכל ניתוח הסרת משקפיים סיכונים, לא קיים ניתוח נטול סיכונים. חשוב להבין זאת. מנתח אשר מבטיח לכם הליך נטול סיכונים אינו מגלה את האחריות הדרושה.

הסרת משקפיים בלייזר סיכונים קיימים

א.      הסיכון המשמעותי ביותר וגם הנפוץ מכולם הוא נסיגת תוצאות הניתוח. ישנם מקרים לא מעטים בהם לאחר מספר שנים מתדרדרת שוב הראייה עד כדי צורך בחזרה לשימוש במשקפיים או עדשות מגע. במקרים כאלו אפשר יהיה לבצע עוד ניתוח להסרת משקפיים לתיקון חוזר.

ב.      שימוש לא מקצועי במכשיר הלייזר עלול לגרום לפגיעה ברשתית. בכדי לצמצם סיכון זה הפקידו את עינכם אך ורק בידיים מיומנות. מחירים זולים בצורה חשודה או קליניקות ללא תעודות ידליקו נורה אדומה.

ג.       זיהום קרנית הוא סיבוך חמור אשר עשוי לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בראייה עד עיוורון. הסיבוך מופיע לערך אחת ל-100,000 ניתוחים.

ד.      הפרעה בראייה הנובעת מאבדן יציבות הקרנית, הטיפול בסיבוך הזה דורש השתלת קרנית.

מה חשוב לדעת על ניתוח הסרת משקפיים?

מטופלים רבים סבורים כי מדובר בטיפול מאוד פשוט. הם שוכחים כי מכשירי הלייזר רבי עצמה וכי מדובר באיבר מאוד עדין. טרם הניתוח, יתבקש המטופל לחתום בקליניקה על טופס הסכמה בו הוא מכיר כי לכל הליך הסרת משקפיים בלייזר סיכונים. בעצם חתימתו מקבל עליו המטופל את הסיכונים ומסיר אחריות מהמרפאה. טרם החתימה על המסמך יש להקפיד להבין היטב את משמעות הדברים ואת תחומי האחריות של המרפאה. זה יהיה הזמן המתאים לשאול שאלות רבות ככל האפשר. אל לכם למהר לחתום על מסמכי הסרת משקפיים בלייזר סיכונים מבלי להבין היטב את משמעות הדברים.

במידת הצורך, ניתן יהיה לקרוא בעיון את המסמך בבית תוך פענוח של המושגים הרפואיים. זכרו כי יש לכם רק זוג עיניים אחד, האחריות לקבלת הטיפול הטוב ביותר מוטלת גם עליכם. אין מקום לפזיזות כאשר עומד על הפרק הליך כה חשוב ורגיש. כאשר מקדישים מחשבה לבחירת המנתח הטוב ביותר של עבור הסרת משקפיים בלייזר, הסיכויים להצלחת ההליך עולים בצורה משמעותית.

אתר זה מכיל תכנים בעלי אופי משפטי ו/או רפואי ו/או עצות מקצועיות. האמור באתר זה אינו מהווה בשום דרך תחליף להתייעצות עם איש מקצוע רלבנטי, זאת בין היתר, בשל האופן הכוללני של ניסוח התכנים באתר אשר אינו מתאים לכל מקרה פרטני. כל המסתמך על האמור בתכני אתר זה ללא התייעצות עם איש מקצוע עושה זאת על אחריותו הבלעדית ללא יכולת להטיל את האחריות על האתר ו/או בעליו.