ניתוח לייזר בעיניים

נדמה כי אפשר למצוא מידע רב אודות ניתוחים להסרת משקפיים ושאר תיקוני ראייה אשר מתבצעים בעזרת מכשירי לייזר. ניתוח לייזר בעיניים נתפס כהליך מאוד פשוט לביצוע. אך למעשה, מדובר בניתוח אשר מביא עמו סיכונים. מעטים יודעים כי מועמדים רבים נפסלים בשלב בדיקות ההתרמה. הניתוח אינו מתאים לכולם. ישנם מקרים בהם הראייה אינה יציבה מספיק לביצוע הניתוח. גם מחלות רקע בעיניים מגבילות את האפשרות לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

תנאי סף לביצוע ניתוח לייזר בעיניים:

א.      ניתוח הסרת משקפיים יבוצע במטופלים מעל גיל 18 ועד גיל 65. בגילאים צעירים יותר נדירים הם המקרים בהם מתבצעים ניתוחים לתיקון הראייה.

ב.      יציבות בת שנה לפחות של מצב הראייה. אלו אשר מספר המשקפיים שלהם עולה באופן קבוע אינם מתאימים לביצוע ההליך. הם נמצאים בסיכון לנסיגה מהירה של התוצאות.

ג.       לא ניתן לבצע ניתוח לייזר בעיניים בנשים בהריון.

ד.      העדר מחלות עיניים מסוג קטרקט או גלאוקומה.

השלב הבא בדרך לאישור הניתוח יעסוק בסקירת הרקע הרפואי המשפחתי שלכם תוך בחינת אלרגיות, רגישויות לחומרים, מחלות אוטואימוניות ועוד. רוב המרפאות מבקשות את המטופלים למלא שאלון אשר עוסק במחלות רקע אישיות ומשפחתיות. ישנה חשיבות רבה למידע אשר תמסרו בשאלון. נדגיש כי ניתוח לייזר בעיניים ניתן לבצע רק תחת בריאות תקינה. אם ביום הניתוח תחושו ברע או תגלו סימנים של שפעת, הניתוח יידחה למועד מאוחר יותר.

בדיקת ראייה לקראת ניתוח הסרת משקפיים

כל מועמד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתבקש לעבור בדיקת ראייה יסודית על ידי אופטומטריסט. אל הבדיקה יש להגיע יחד עם המשקפיים בהם אתם עושים שימוש יומיומי. הבדיקה משמשת לבחינת יציבות המספר, כאשר המספר אינו יציב לא ניתן יהיה לבצע ניתוח הסרת משקפיים. לקראת בדיקת ההתאמה לניתוח יש להסיר את עדשות המגע. אם אתם משתמשים באופן קבוע בעדשות תתבקשו להפסיק את השימוש בהן כ-3 ימים לפני מועד הבדיקה.

את בדיקת ההכנה כדאי לנצל בכדי לשאול את כל אותן שאלות אשר מטרידות אתכם. כמו כן, יש לכם הזדמנות להתרשם מעבודת הצוות במרפאה ולשוחח עם מטופלים נוספים. אל ניתוח לייזר בעיניים נכנסים בשתי עיניים פקוחות. מדובר במרפאות פרטיות בהן תשלמו את מיטב כספכם בעבור הניתוח. יש לכם זכות מלאה לקבל מענה מלא לכל שאלה ובדיקות הכנה מקיפות. חשוב לזכור כי הבדיקות הללו מאוד משמעותיות לסיכויי ההצלחה של ההליך. ייתכן כי בעקבות הבדיקות תחליטו לא לבצע את הניתוח או לבחור בשיטת ניתוח אחרת.